Aperture

Aperture 3.6

Profesjonalny program do edycji cyfrowych negatywów RAW

Apple Aperture wymaga rejestracji. Kod wersji próbnej można otrzymać po kliknięciu "Wypróbuj bezpłatnie" na tej stronie: Rejestracja Apple Aperture. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wygodny interfejs
  • Zaawansowane opcje edycji

Wady

  • Aby poddać zdjęcia edycji w innym programie trzeba je najpierw wyeksportować
  • Bardzo zasobożerny

Doskonały
9

Apple Aperture wymaga rejestracji. Kod wersji próbnej można otrzymać po kliknięciu "Wypróbuj bezpłatnie" na tej stronie: Rejestracja Apple Aperture.

Apple Aperture to program do zarządzania zdjęciami w formacie RAW. Nowa wersja oferuje jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia do obróbki cyfrowych negatywów. Apple Aperture to w pełni wyposażona profesjonalna ciemnia, niezbędna zaawansowanym fotografom.

Apple Aperture pozwala na bardzo przyjemną pracę nawet z bardzo dużymi ilościami plików RAW. Można je wyświetlać w różnych konfiguracjach i porównywać. Dostępna jest także lupa pozwalająca podejrzeć detale w powiększeniu. Zdjęcia można oceniać i katalogować według wybranych kategorii. Dostępne są funkcje Faces (rozpoznawanie twarzy) i Places (odczytywanie danych GPS zdjęcia) znane. W trakcie testów odnieśliśmy wrażenie, że rozpoznawanie twarzy działa gorzej niż w przypadku tej samej funkcji w programie iPhoto.

Podstawową zaletą Apple Aperture 3 jest możliwość kompleksowej edycji zaimportowanych obrazów. Do dyspozycji mamy inteligentne pędzle, które umożliwiają ingerencję w określony obszar zdjęcia. Dzięki nim można miejscowo zmieniać ekspozycję, nasycenie kolorów, a także cienie. Znacznie przyspiesza to pracę i minimalizuje konieczność korzystania z bardziej zaawansowanych programów do edycji.

Praca z Apple Aperture nie sprawia problemów nawet początkującym. Program umiejętnie łączy zaawansowane funkcje i efektowne nowinki, jak rozpoznawanie twarzy. Niestety Aperture 3 jest bardzo zasobożerny i na słabszych maszynach działa powoli.

Apple Aperture znacząco usprawnia pracę z dużą ilością plików RAW. Niestety możliwościami i funkcjonalnością ustępuje, choć nieznacznie, Adobe Photoshop Lightroom.

Aperture

Download

Aperture 3.6